wtorek, 13 grudnia 2011

Bombka przestrzenna z domkiem - sezon drugi, otwarcie

Kultywując chlubne tradycje z zeszłego roku, kiedy to jak opętana tworzyłam mikroskopijne światki, niniejszym otwieram drugi sezon :) Pomysłów i inspiracji mam jeszcze więcej niż w roku ubiegłym, pytanie tylko, czy wyrobię się ze wszystkim w czasie. Ha, pożyjemy, zobaczymy :)

No to pierwsze koty za płoty - na początek grzeczne, układne bombki w dużych rozmiarach, z mnóstwem sztucznej i nie tylko roślinności oraz makietami od Sylwii Serwin.

Bombka 16 cm, pojedynczy zamek, chabazie i tradycyjny bałwanek, bez którego nijak nie mogę się obejść. Zdjęcie poglądowe przed zamknięciem kuli:

I zbliżenie na drugą stronę, gdzie na brzegu zamarzniętego jeziora wyrósł jakiś tajemniczy kwiat:

Gotowa bombka prezentuje się następująco:

A tak z drugiej strony:

Kolejna praca, bombka 18 cm, podwójna makieta zamku, wysypana piaskiem ścieżka i kto? No oczywiście, bałwan :) Zdjęcie "gołego" wnętrza:

Zbliżenie:

I cały zimowy krajobraz już za szybką:

A tu widok na ścieżkę i powykręcane drzewka:


Produkcja takich bombek to niesamowita frajda. Pod warunkiem oczywiście, że przymknie się oczy na latający wszędzie styropian, tony śmieci, brokat w cukierniczce, zarwaną noc i lekko poirytowaną drugą połowę :) Jakby na to nie patrzeć - warto! W następnej notce dwie kolejne prace, muszę tylko przekopać się przez ogrom zdjęć i coś wybrać. A w przyszłym tygodniu zapewne kolejne projekty, które już tłuką mi się po głowie :)

6 komentarzy:

 1. a w przyszłym roku to ja się udam do ciebie po nauki żeby zrobić chociaz jedną ... nie dodam tak ładną jak twoje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Te małe, magiczne światy zamknięte w kuli mnie zachwyciły. I od poniedziałku siedzę przed nimi i się patrzę - raz na jedną, raz na drugą :) Mam nadzieję, ze na tą mniejszą z zameczkiem ktoś się skusi...

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiu, zapraszam kiedy chcesz, możemy wspólnie coś potworzyć ;)
  Madziu, już mi nie słodź, bo głupio się czuję :) A o mniejszą się nie martw, najwyżej zostanie na przyszły rok ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. prosze,prosze zdradź jak zrobić taki stawik,bombki takie robię już od jakiegoś czasu ale ten stawik to moje marzenie :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Staw zrobiłam z dekoracyjnych kryształków, takich plastikowych, bladoniebieskich, o nieregularnych kształtach. Wyglądają tak: http://swiatflorysty.pl/images/oferta/kamyki/kamyki_nieregularne/niebieskie_0.jpg
  Do tego odrobina perlen pena w kolorze przezroczystym i niebieskim. I gotowe! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nigdy bym nie wpadła na to :D wielkie,wielkie dzięki, będę eksperymentować :)

  OdpowiedzUsuń