piątek, 3 maja 2013

Wiosenna kartka doniczka

Na przekór temu, co za oknem, dziś wrzucam zdjęcia wiosennej kwiatowej kartki w kształcie doniczki. To moje pierwsze podejście do kartki w tej formie, a ponieważ wszelkie dostępne szablony z reguły mi się nie podobały, zrobiłam sobie własny. Było z nim trochę zachodu, głównie ze względu na półkoliste kształty, ale koniec końców udało mi się osiągnąć w miarę regularny kształt. Gotowa kartka wygląda tak:


Kwiatową część wysuwa się do góry, a wówczas pokazują się ukryte w doniczce życzenia.


A tak wyglądają obydwie części Wnętrze niestety musi być całkowicie płaskie, żeby zmieściło się do środka doniczki, za to na górze aż roi się od kwiatków.


Na koniec zbliżenie na samą doniczkę, na której znajdują się m.in. gaza i szpachlówka do ścian :) Gaza, potuszowana na niebiesko, stanowi tło pod tekturowego motylka, natomiast szpachlówki użyłam, by zrobić drobny wzorek na doniczce. Szpachlówka łatwo się barwi, więc jej część miejscami jest żółta, potraktowana własnoręcznie sporządzoną mgiełką :)


Chyba nie doceniałam doniczek. To całkiem wdzięczna forma złożenia życzeń, no i ile przy tym zabawy!

6 komentarzy:

 1. Wyjątkowo pomysłowa kartka, a i wykonanie piękne:)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do Domu Rozalii:))

  OdpowiedzUsuń
 2. No i znów fantastyczne wykonanie karteczki, która mi się wcześniej też tak średnio podobała. Super jest! No i Natalka, nie wiem, jak zrobiłaś ten ażurek, ale wygląda na baaaaardzo pracochłonny....

  OdpowiedzUsuń
 3. Wreszcie coś kolorowego! A nawet przeładowanego detalami (po mojemu to się niezbyt ładnie nazywa "ptasia sralnia", ale w moich ustach to naprawdę jest komplement :P), a i sam pomysł fajny. No i lepsze takie kwiaty niż prawdziwe, pożyją znacznie dłużej, a i kot im nie zaszkodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że się Wam podoba :)
  Madziu, ażurek wbrew pozorom nie jest trudny, to ta szpachlówka sama w sobie robi fajny efekt i nie trzeba wiele umiejętności.
  Emooniu, dawno nie widziałaś u mnie ptasiej sralni, co? :) Ale nie sposób oddać wiosennego klimatu bez takich kolorów, no więc jest i powiem szczerze, że fajnie się takie coś dłubało :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna karteczka i nie tuzinkowa:)

  OdpowiedzUsuń